Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Úterý 9. 2. 2021

Kategorie: Zprávy

Tags: COVID

Každý si zaslouží ochranu před covid. Žádný profit z pandemie.

COVID-19 se šíří jako požár. Řešení musí být ještě rychlejší. Nikdo není v bezpečí, dokud každý nemá přístup k bezpečné a účinné léčbě a vakcínám.

Všichni máme právo na léčbu.
Podepište tuto Evropskou občanskou iniciativu a pomozte tomu, aby Evropská komise udělala vše, co je v jejích silách, k zajištění dostupnosti antipandemické vakcíny a léčby pro všechny.

Naše požadavky?

ZDRAVÍ PRO VŠECHNY
Všichni máme právo na zdraví. V pandemii by výsledky výzkumu a nové technologie měly být široce a rychle celosvětově sdíleny. Soukromá společnost by neměla mít pravomoc rozhodovat, kdo má přístup k léčbě nebo vakcínám a za jakou cenu. Patenty poskytují jedné společnosti monopolní kontrolu nad farmaceutickými produkty. To omezuje jejich dostupnost a zvyšuje náklady pro ty, kteří je potřebují.

TRANSPARENTNOST!
Údaje o výrobních nákladech, veřejných příspěvcích na vývoj a výrobu a údaje o účinnosti a bezpečnosti vakcín a léků by měly být veřejné. Smlouvy mezi veřejnými orgány a farmaceutickými společnostmi musí být zveřejněny.

VEŘEJNÉ FINANCE, VEŘEJNÁ KONTROLA
Daňoví poplatníci platí výzkum a vývoj řady vakcín a léčiv. To, co lidé zaplatí, by mělo zůstat v rukou lidí. Nemůžeme dovolit velkým farmaceutickým společnostem, aby privatizovaly klíčové zdravotnické technologie, které byly vyvinuty z veřejných zdrojů.

ŽÁDNÝ PROFIT Z PANDEMIE
Velké farmaceutické společnosti by z této pandemie neměly profitovat na úkor zdraví lidí. Kolektivní hrozba vyžaduje solidaritu, nikoli soukromé zisky. Veřejně vynaložený prostředky by měly vždy obsahovat záruky dostupnosti a cenové dostupnosti. Velkým farmaceutickým korporacím by nemělo být dovoleno drancovat systémy sociálního zabezpečení.

Sdílejme řešení
Rozšiřuj informace o občanské iniciativě a pomož nám sesbírat 1 milion podpisů.

EVROPSKÁ OBČANSKÁ INICIATIVA
https://noprofitonpandemic.eu/cs/

Sports ShoesNike
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře