Zachraňme naše města.

Jaderné zbraně ohrožují naše města. Teď se města na celém světě začínají bránit.

Vyzvěte své město, aby podpořilo Smlouvu o zákazu jaderných zbraní (TPNW)

Jako občan a volič máte právo požádat své místní zvolené zástupce, aby se připojili ke slibu a jednali v zájmu  jaderného odzbrojení. Na celém světě je už mnoho měst, které se rozhodly připojit ke slibu měst podporujících Smlouvu o zákazu jaderných zbraní a vytvořit tak nezbytný tlak na své vlády, aby Smlouvu podepsaly – patří mezi ně například Paříž, Washington, Ženeva, Hirošima, Nagasaki, Berlín, Sydney... (aktuální seznam měst zde)
 
Zde je návrh znění dopisu, který můžete zaslat zástupcům vašeho města.

Vážený [jméno],
Jak možná víte, dne 7. července 2017 hlasovalo 122 vlád v OSN pro přijetí Smlouvy o zákazu jaderných zbraní. Dalším krokem je, aby státy tuto smlouvu podepsaly a ratifikovaly, aby se tak mohla stát součástí závazného mezinárodního práva.

Probíhající programy modernizace jaderných zbraní a vznětlivá rétorika některých vůdců zvyšují pravděpodobnost použití jaderných zbraní, ať už náhodou nebo záměrem. Jaderné zbraně ohrožují bezpečnost každého národa a pokud by byly použity, mohly by mít katastrofální humanitární důsledky. Dopad na civilisty a životní prostředí by byl zničující. Tyto zbraně jsou navrženy tak, aby srovnaly města se zemí a nerozvážně bouraly a zabíjely všechno a všechny ve své cestě.
Protože města jsou hlavním cílem jaderných zbraní, obce mají vůči svým voličům zvláštní odpovědnost postavit se proti jakékoli úloze jaderných zbraní v doktrínách národní bezpečnosti. Tlak ze strany místních občanů společně s vedením měst může přímo přispět k úspěchu Smlouvy o zákazu jaderných zbraní (TPNW).

Městské vlády tvoří úzké a aktivní spojení se svými voliči a místními společenskými iniciativami. Mezinárodní koalice měst a občanské společnosti proto může hrát roli při změně nepřijatelného stavu v politice jaderných zbraní a stát se rozhodujícím faktorem v jejich eliminaci.

Pokud by vaše město chtělo tuto iniciativu podpořit, zveme vás nebo jiného oprávněného správce, aby nám zaslal e-mail na adresu info@svetbezvalek.cz.
Doufáme, že tuto iniciativu pozitivně zvážíte a připojíte se k mezinárodnímu hnutí za účelem stigmatizace, zákazu a odstranění jaderných zbraní.

Těším se na Vaši odpověď.
S přátelským pozdravem,

.....................................

Slib Města
(https://cities.icanw.org/appealtext)

Naše město si uvědomuje závažnost hrozby, kterou představují jaderné zbraně pro společnosti a národy celého světa. Věříme, že obyvatelé našeho města si zasluhují žít ve světě oproštěném od této hrozby.

Jakékoli užití jaderné zbraně, ať už záměrné či neúmyslné, by mělo nezměrné katastrofální a dlouhodobě trvající následky pro životní prostředí a lidskou společnost. Z těchto důvodů podporujeme Smlouvu o zákazu jaderných zbraní a apelujeme na vládu České republiky, aby se přidala k její ratifikaci.

 

Nike air jordan SneakersSneakers