Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Pátek 21. 4. 2023

Kategorie: Zprávy

Tags: Ukrajina nato mír

Vezměme mír do svých rukou

V Evropě, na Ukrajině, v Rusku a na celém světě si lidé přejí mír, zatímco vlády požadují stále více zbraní a lidských zdrojů pro válku.
Lidé požadují právo na zdraví, vzdělání, práci a obyvatelnou planetu, ale vlády je zatahují do totální války.

Jediná možnost, jak se vyhnout nejhoršímu, spočívá v probuzení člověka a schopnosti národů se organizovat.

Vezměme budoucnost do vlastních rukou: jednou za měsíc se v Evropě a na celém světě sjednoťme v den věnovaný míru a aktivnímu nenásilí.

Vypněme televizi a všechny sociální sítě, vypněme válečnou propagandu a filtrované a zmanipulované informace. Místo toho se zapojme do přímé komunikace s lidmi kolem nás a zorganizujme aktivity pro mír: setkání, demonstraci, flashmob, mírovou vlajku na balkoně nebo v autě, meditaci nebo modlitbu v souladu se svým náboženstvím nebo ateismem a jakoukoli jinou aktivitu zaměřenou na mír. Každý využije své vlastní myšlenky, přesvědčení a hesla, ale všichni společně vypneme televizi a sociální sítě. Sjednotíme se tak v jeden den s veškerým bohatstvím a silou rozmanitosti, stejně jako 2. dubna 2023. Bude to velký experiment mezinárodní necentralizované autoorganizace.

Vyzýváme všechny, organizace i jednotlivce, aby se do 2. října - mezinárodního dne nenásilí - "synchronizovali" podle společného kalendáře v těchto dnech: 7. května, 11. června, 9. července, 6. srpna (výročí Hirošimy), 3. září a 1. října.

Poté společně zvážíme, jak pokračovat. Jen my můžeme věci změnit: my, neviditelní, ti, kteří nemají hlas. Žádná instituce ani celebrita to za nás neudělá. A pokud má někdo velký společenský vliv, bude ho muset využít k posílení hlasu těch, kteří naléhavě potřebují budoucnost pro sebe a své děti.

Budeme pokračovat v nenásilných protestech (bojkot, občanská neposlušnost, sit-in,...), dokud ti, kteří dnes mají rozhodovací pravomoci, nevyslyší hlas většiny obyvatel, kteří prostě požadují mír a důstojný život.

Naše budoucnost závisí na rozhodnutích, která učiníme dnes.

Humanistická kampaň Evropa za mír
#EuropeForPeace
europeforpeace.eu

Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře