Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Úterý 8. 3. 2022

Kategorie: Názory a komentáře

Tags: Ukrajina nato mír

Válka patří do pravěku. Vytvářejme mír.

Situace konfliktu na Ukrajině, který postihnul obyvatelstvo již poznamenané utrpením, se v těchto dnech vyhrotila a riziko války, která nebude mít ani poražené ani vítěze, je stále hmatatelnější a reálnější.

Každou hodinou slábne naděje, že se podaří vyhnout se rozsáhlému konfliktu, a panuje pocit, že zapojení celé Evropy do této války je jen otázkou času.

Zastavit válku je naléhavým úkolem, ale evropské vlády jen přizvukují vyjádřením pozic Atlantické aliance a řeší pouze sankce. Vstup ruských ozbrojených sil na Ukrajinu je právem odsuzován, ale záměrně se zapomíná na odsouzení šílené expanzivní politiky NATO, která je jádrem tohoto konfliktu, jehož bojištěm je Evropa, ale který se ve skutečnosti odehrává mezi Spojenými státy a Ruskem.

Nastal čas, aby obyčejní lidé, sdružení, pokroková hnutí, celá evropská občanská společnost zásadním způsobem přispěli k tomu, aby byl vyslán jasný a jednoznačný signál všem vládám. Ti, kdo za tuto absurdní situaci skutečně zaplatí, jsou právě obyčejní lidé.

Nastal čas nezabývat se rozdíly mezi námi, vzít jeden druhého za ruku a jednohlasně dát vědět našim vládcům, že pokud nás chtějí poslat do války, ocitnou se sami. Nedovolíme, aby někdo riskoval naše životy a životy našich dětí.

Jediným východiskem z této noční můry je, že Evropa nedá k dispozici jediné euro, jediného muže a jedinou základnu pro válčení. Naopak je nutné urychleně zahájit dialog se všemi aktéry v terénu, abychom našli mírové a pro všechny přijatelné řešení.

Nastal čas vrátit válku zpět na její jediné místo: do pravěku.

Evropa za mír.
www.europeforpeace.eu

Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře