Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Pátek 3. 3. 2023

Kategorie: Zprávy

2. dubna, vezměme mír do svých rukou.

V Evropě, na Ukrajině, v Rusku a na celém světě si lidé přejí mír, zatímco vlády požadují stále více zbraní a lidských zdrojů pro válku.
My požadujeme právo na zdraví, vzdělání, práci a planetu způsobilou k životu, ale vlády nás zatahují do totální války.
Jediná možnost, jak se vyhnout nejhoršímu, spočívá v probuzení člověka a schopnosti národů se organizovat.
Vezměme budoucnost do vlastních rukou: 2. dubna se v Evropě a na celém světě sjednoťme ke dni věnovaném míru a aktivnímu nenásilí.
Vypněme televizi a všechny sociální sítě, vypněme válečnou propagandu a filtrované a zmanipulované informace. Místo toho se zapojme do přímé komunikace s lidmi kolem nás a zorganizujme aktivity pro mír: setkání, demonstraci, flashmob, mírovou vlajku na balkoně nebo v autě, meditaci nebo modlitbu v souladu se svým náboženstvím nebo ateismem a jakoukoli jinou aktivitu zaměřenou na mír.
Každý využije své vlastní myšlenky, přesvědčení a hesla, ale všichni společně vypneme televizi a sociální sítě. Sjednotíme se tak v jeden den s veškerým bohatstvím a silou rozmanitosti. Bude to velký experiment mezinárodní necentralizované autoorganizace.
Jen my můžeme věci změnit: my, neviditelní, ti, kteří nemají hlas. Žádná instituce ani celebrita to za nás neudělá. A pokud má někdo velký společenský vliv, bude ho muset využít k posílení hlasu těch, kteří naléhavě potřebují budoucnost pro sebe a své děti.
Budeme pokračovat v nenásilných protestech (bojkot, občanská neposlušnost, sit-in,...), dokud ti, kteří dnes mají rozhodovací pravomoci, nevyslyší hlas většiny obyvatel, kteří prostě požadují mír a důstojný život.
Již 3. dubna zaplavíme sociální sítě příběhem našich iniciativ: našimi požadavky, fotografiemi, vzkazy a videi.
Naše budoucnost závisí na rozhodnutích, která učiníme dnes.

 

Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře