Čtvrtek 20. 2. 2020

Praha
Kino Evald, Národní 28, Praha 1

Galerie: 1 fotografií

Promítání dokumentárního filmu “Začátek konce jaderných zbraní”

V rámci druhého Světového pochodu za mír a nenásilí, který dorazí do České republiky 20. února 2020, bude promítán dokumentární film “Začátek konce jaderných zbraní”.
Tento 56 minutový dokument, spojený se Smlouvou o zákazu jaderných zbraní z roku 2017, přibližuje historii jaderných zbraní, protijaderný aktivismus i humanitární dopady nukleární války. Dokument především ukazuje kroky směřující k přeměně snu o světě bez jaderných zbraní ve skutečnost.

Dne 7. července 2017 hlasovalo v OSN 122 zemí ve prospěch Smlouvy o zákazu jaderných zbraní. Země, které nevlastní jaderné zbraně, ale žijí pod jejich hrozbou, hlasovaly pro zákaz. A přestože většina vlád světových jaderných mocností bez vědomí svých občanů pro přijetí smlouvy nehlasovala, byla smlouva přijata. Jedná se o mezinárodní dohodou, která postaví mimo zákon výrobu, testování, vlastnictví a použití jaderných zbraní a zavede bezpečné mechanismy zajišťující postupné a proporční odstranění existujících jaderných arzenálů.

Česká republika nepodporuje tuto smlouvu, naopak na Valném shromáždění OSN v prosinci 2016 hlasovala proti návrhu rezoluce, který vyzývá k zahájení vyjednávání o zákazu jaderných zbraní. V červenci 2017 se závěrečného hlasování nezúčastnila a sjednávací proces bojkotovala!

Tento dokumentární film o snaze začlenit Smlouvu o zákazu jaderných zbraní do mezinárodního práva a o roli mezinárodní kampaně za zrušení jaderných zbraní (ICAN) je vyprávěn prostřednictvím rozhovorů s předními aktivisty z několika různých organizací a zemí a s předsedou vyjednávací konference…

Film navrhuje co může každý z nás udělat pro to, aby smlouva vstoupila v platnost, byla naplňována a jaderné zbraně byly definitivně zničeny. Výňatky ze čtrnácti rozhovorů jsou propojeny do příběhu, díky kterému se budete cítit inspirováni!

Kino Evald, Národní 28, Praha 1
Čtvrtek 20.února 2020 v 18 hodin

„Začátek konce jaderných zbraní“, 2019.
Režisér: Álvaro Orús, Spain.
Producent: Tony Robinson, UK.
Ve spolupráci s mezinárodní tiskovou agenturou Pressenza.
Oficiální web THE BEGINNING OF THE END OF NUCLEAR WEAPONS
______________________________
Hned po skončení promítání s besedou bude navazovat společná meditace s žádostí „Dejme šanci míru a nenásilí“
Společná meditace s žádostí Můstek – spodní část Václavského náměstí čtvrtek 20. 2. 2020 od 20:30 do 21:30

affiliate tracking urlFullress , スニーカー発売日 抽選情報 ニュースを掲載!ナイキ ジョーダン ダンク シュプリーム SUPREME 等のファッション情報を配信!

Komentáře

Související