Praha

Panelová diskuze k problematice jaderných zbraní

Panelová diskuze k problematice jaderných zbraníV rámci 2. Světového pochodu za mír a nenásilísi Vás dovolujeme pozvat na panelovou diskuzi k otázce:Představují  jaderné zbraně pro Českou republiku bezpečnostní riziko?

Čtvrtek 20. 2. 2020 , Praha , Novotného lávka 5, Praha 1

Promítání dokumentárního filmu “Začátek konce jaderných zbraní”

V rámci druhého Světového pochodu za mír a nenásilí, který dorazí do České republiky 20. února 2020, bude promítán dokumentární film “Začátek konce jaderných zbraní”.

Čtvrtek 20. 2. 2020 , Praha , Kino Evald, Národní 28, Praha 1

Start 2. Světového pochodu za mír a nenásilí

Setkání u příležitosti Mezinárodního dne Nenásilí a symbolické připojení ke startu Druhého Světového pochodu za mír a nenásilí.Budeme povídat, oslavovat, meditovat, a ze společně utvořené tabule ochutnávat.

Středa 2. 10. 2019 , Praha , Vila Flora, Vlašimská 13, 10100 Prahha

Ano míru, ne válce - Demonstrace proti posilování vojenské přítomnosti armád NATO na Východě Evropy

KDY: sobota 25.6.2016, v 11:55 - 13:00

KDE: Václavské nám. v Praze, u sochy sv. Václava

Sobota 25. 6. 2016 , Praha , Praha Václavské náměstí u sochy sv. Václava.

Přátelská večeře

Protože by bylo milé se vedle našeho "virtuálního kontaktu" potkávat s lidmi, se kterými sdílíme podobnou atmosféru a citlivost i osobně, rádi bychom pozvali všechny příznivce míru a nenásilí na společnou neformální večeři, abychom se mohli vzájemně trochu poznat. Samozřejmě pro ty, co budou chtít, to může být i příležitost popovídat si o důležitých tématech, která nás zajímají. Už druhý takový přátelský večer proběhne formou "sdílené večeře", kde každý přinese něco k jídlu a ze všeho se složí společná tabule - večeře.

Středa 1. 6. 2016 , Praha , Humanistické centrum v Praze 2

Jaké příčiny má válka v Sýrii? Jaký význam má téma uprchlíků pro evropskou kulturu a vnímání?

Jaké příčiny má válka v Sýrii? Jaký význam má téma uprchlíků pro evropskou kulturu a vnímání? Těžké ale důležité otázky… Máme radost, že nějaké odpovědi dostaneme od Sámera ze Sýrie, odkud před dvěmi lety odešel do Evropy a nyní si dělá doktorát z ekonomie. Jeho rodina v Sýrii stále žije. Sámer se velmi zajímá o filmy a dokumenty zachycující válku na blízkém východě a téma uprchlíků.

Čtvrtek 28. 4. 2016 , Praha , Vila Flora

Přátelská večeře s oslavou 4. května

Protože by bylo milé se vedle našeho "virtuálního kontaktu" potkávat s lidmi, se kterými sdílíme podobnou atmosféru a citlivost i osobně, rádi bychom pozvali všechny příznivce míru a nenásilí na společnou neformální večeři, abychom se mohli vzájemně trochu poznat. Samozřejmě pro ty, co budou chtít, to může být i příležitost popovídat si o důležitých tématech, která nás zajímají. Tentokrát tímto setkáním oslavíme i výročí slavného projevu Sila v Punta de Vacas: "Uzdravení se od utrpení", který se stal inspirací pro spoustu humanistických aktivit ve světě. Už druhý takový přátelský večer proběhne formou "sdílené večeře", kde každý přinese něco k jídlu a ze všeho se složí společná tabule - večeře.
Středa 4. 5. 2016 , Praha , Humanistické centrum v Praze 2

Přátelská večeře

Protože by bylo milé se vedle našeho "virtuálního kontaktu" potkávat s lidmi, se kterými sdílíme podobnou atmosféru a citlivost i osobně, rádi bychom pozvali všechny příznivce míru a nenásilí na společnou neformální večeři, abychom se mohli vzájemně trochu poznat.

Samozřejmě pro ty, co budou chtít, to může být i příležitost popovídat si o důležitých tématech, která nás zajímají.

Středa 6. 4. 2016 , Praha , Humanistické centrum, Praha 2, Sokolská 32

Káva s Antoniem Carvallem

Otevřené setkání s besedou o mezinárodní politické situaci: válce na Ukrajině, role NATO dnes, uprchlická krize a další.

Středa 7. 10. 2015 , Praha , Humanistické Centrum – Sokolská 32 (metro I. P. Pavlova), Praha 2

Mírová Tramvaj T3 projede Prahou

Nastupte s námi do Mírové tramvaje T3 a pojeďte spolu s námi diskutovat o horkých tématech dnešních dní. Vyjíždíme ve 14:00 z vozovny Střešovice. Tramvaj bude projíždět centrem Prahy a stavět na všech zastávkách. Hlavními tématy jsou: Mír jako nutný předpoklad rozvoje a Solidarita mezi národy. Zahrají domácí i zahraniční djs, ochutnáte fair trade občerstvení a na závěr se s námi staňte účastníky hudebního happeningu. Jízda se koná na Mezinárodní den míru 21.9.2015.
Pondělí 21. 9. 2015 , Praha , Praha, Anděl, I.P.Pavlova, Václavské náměstí

Stránky