Galerie: 1 fotografií

Vydáno: Neděle 26. 6. 2016

Kategorie: Zprávy

Tags: Brexit

Vyhrála v Anglii demokracie či středověk, budoucnost nebo strach?

51,9 % Britů se rozhodlo pro takzvaný brexit, tedy budoucnost Británie bez Evropské unie. Pro odchod z EU se vyslovilo 17,4 milionu voličů, pro setrvání 16,1 milionu.

Účast v hlasování byla 72%. Zajímavým faktem je, že 75 procent mladých lidí hlasovalo pro setrvání v Evropě.

V Severním Irsku 56 % voličů hlasovalo pro setrvání v EU a ve Skotsku 62 %. Ve Skotsku a Severním Irsku se již hovoří o referendu o odtržení se od Spojeného království a připojení se k EU.

V této finanční válce mezi bohatými nikdo nevyhraje, jen chaos, dezintegrace a manipulace. Nepříznivá situace obyčejných lidí byla zmanipulována obvyklými politickými oportunisty. Kritika Evropské unie bank a peněz je zcela v pořádku, ale ne kritika Evropské unie národů. Je potřeba společný projekt posouvat vpřed, a nikoliv se vracet k feudálnímu uspořádání a středověku. Každopádně referendum je skvělým nástrojem demokracie a musí být zcela respektován hlas lidu.

Před dramatem uprchlíků vyhrál strach a nelidskost. Právě Anglie, která společně s USA nese hlavní zodpovědnost za uprchlickou krizi -  válku v Iráku, Libyi a Sýrii - si teď myje ruce.

Chce-li se Evropa zachránit, musí se neprodleně distancovat od anglosaské politiky a přiblížit se k jiným politickým a ekonomickým skutečnostem.


Svět bez válek a násilí
25 .6. 2016

 

Buy KicksAir Jordan Shoes
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 1

Komentáře