Kalendář akcí

Start 2. Světového pochodu za mír a nenásilí

Setkání u příležitosti Mezinárodního dne Nenásilí a symbolické připojení ke startu Druhého Světového pochodu za mír a nenásilí.Budeme povídat, oslavovat, meditovat, a ze společně utvořené tabule ochutnávat.

Středa 2. 10. 2019 , Praha , Vila Flora, Vlašimská 13, 10100 Prahha

Workshop „O snění a snech“

„Pokusíme se vstoupit do tohoto duševního prostoru, který není racionální, a přesto nás může dovést do blízkosti hlubokých pravd, mimořádných bytostí a impozantních realit, ke kterým máme každodenně všichni přístup.“
Pátek 23. 9. 2016 - Neděle 25. 9. 2016 , Kamenice nad Lipou , Park Pravíkov

Festiválek bez bojů a válek

Tradiční boskovický festival tentokrát věnovaný vzpomínce na oběti svržení jaderných bomb na Hirošimu a Nagasaki.
Pátek 5. 8. 2016 - Neděle 7. 8. 2016 , Boskovice , za muzeem

Ano míru, ne válce - Demonstrace proti posilování vojenské přítomnosti armád NATO na Východě Evropy

KDY: sobota 25.6.2016, v 11:55 - 13:00

KDE: Václavské nám. v Praze, u sochy sv. Václava

Sobota 25. 6. 2016 , Praha , Praha Václavské náměstí u sochy sv. Václava.

Českem proběhne od 11. do 24. června Peace Run

Podle zdrojů na www.peacerun.org/cz/ sestavil Rastislav Čižmár pro www.svetbezvalek.cz

Peace Run je štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru, porozumění a současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů, přesvědčení a hranice v nás samotných.

Sobota 11. 6. 2016 - Pátek 24. 6. 2016 , , Česká republika

Přátelská večeře

Protože by bylo milé se vedle našeho "virtuálního kontaktu" potkávat s lidmi, se kterými sdílíme podobnou atmosféru a citlivost i osobně, rádi bychom pozvali všechny příznivce míru a nenásilí na společnou neformální večeři, abychom se mohli vzájemně trochu poznat. Samozřejmě pro ty, co budou chtít, to může být i příležitost popovídat si o důležitých tématech, která nás zajímají. Už druhý takový přátelský večer proběhne formou "sdílené večeře", kde každý přinese něco k jídlu a ze všeho se složí společná tabule - večeře.

Středa 1. 6. 2016 , Praha , Humanistické centrum v Praze 2

Žádnou cizí armádu na našem území ! Virtuální demonstrace

- podpoř a sdílej tuto událost na Facebook- požaduj, odesláním emailu, po Ministrovi obrany, aby dodržoval zákony a neschovával pobyt cizích vojsk za "přesun" - o každé přítomnosti cizí armády na našem území musí rozhodovat Parlament ČR - odešli protestní dopis na americké Velvyslanectví- předej osobně americkým vojákům na akci ve Vyškově dopis

Neděle 29. 5. 2016 , Internet , Internet

POMSTA, NÁSILÍ A USMÍŘENÍ. Workshop na téma mechanismu pomsty v západní kultuře

Pomsta není podružným aspektem západní civilizace, ale je jejím zásadním elementem. Když mluvíme o pomstě, nemyslíme tím pouze ty krajní případy, kdy člověk zasvětí celý svůj život, aby pomstil vážnou křivdu. Myslíme tím určitý mechanismus, který všichni prožíváme v našem každodenním životě, často aniž bychom si to uvědomovali. Kolikrát se ve svém běžném životě cítíme uraženi nebo dotčeni určitým chováním ostatních?

Pátek 13. 5. 2016 - Neděle 15. 5. 2016 , Pravíkov , Parky studií a reflexe Pravíkov

Přátelská večeře s oslavou 4. května

Protože by bylo milé se vedle našeho "virtuálního kontaktu" potkávat s lidmi, se kterými sdílíme podobnou atmosféru a citlivost i osobně, rádi bychom pozvali všechny příznivce míru a nenásilí na společnou neformální večeři, abychom se mohli vzájemně trochu poznat. Samozřejmě pro ty, co budou chtít, to může být i příležitost popovídat si o důležitých tématech, která nás zajímají. Tentokrát tímto setkáním oslavíme i výročí slavného projevu Sila v Punta de Vacas: "Uzdravení se od utrpení", který se stal inspirací pro spoustu humanistických aktivit ve světě. Už druhý takový přátelský večer proběhne formou "sdílené večeře", kde každý přinese něco k jídlu a ze všeho se složí společná tabule - večeře.
Středa 4. 5. 2016 , Praha , Humanistické centrum v Praze 2

Jaké příčiny má válka v Sýrii? Jaký význam má téma uprchlíků pro evropskou kulturu a vnímání?

Jaké příčiny má válka v Sýrii? Jaký význam má téma uprchlíků pro evropskou kulturu a vnímání? Těžké ale důležité otázky… Máme radost, že nějaké odpovědi dostaneme od Sámera ze Sýrie, odkud před dvěmi lety odešel do Evropy a nyní si dělá doktorát z ekonomie. Jeho rodina v Sýrii stále žije. Sámer se velmi zajímá o filmy a dokumenty zachycující válku na blízkém východě a téma uprchlíků.

Čtvrtek 28. 4. 2016 , Praha , Vila Flora

Stránky