Video

Vydáno: Sobota 21. 3. 2015

Kategorie: Oficiální stanoviska

Tags: usa armáda okupace Ukrajina rusko Americký konvoj

Stanovisko Světa bez válek a násilí k plánovanému přejezdu armády USA přes území ČR

Za několik málo dní se chystá průjezd velkého vojenského konvoje armády USA Českou republikou. Přes sto vojenských obrněných transportérů a v nich několik stovek amerických vojáků má projet napříč celou naší zemí od Bohumína, Náchoda a Harrachova přes Prahu až po Rozvadov. Tato demonstrace síly ze strany USA nemá na území ČR obdoby.

To vše přichází v době, kdy se vyhrocuje konflikt na Ukrajině a napětí mezi Evropou a Ruskem se neuklidňuje, spíše naopak. Pořádat v takto vyhrocené situaci podobné vojenské manévry nejen že nepomáhá situaci uklidnit, ale naopak působí jako přilévání oleje do ohně. Je zjevné, že pokud se bude situace mezi USA a Ruskem i nadále eskalovat a přeroste v otevřený konflikt, ocitneme se uprostřed válečné zóny. Ač pro nás by měla tato situace katastrofální dopady, pro americké zbrojařské korporace toužící po konfliktech a válkách by znamenala tučné zisky.

Bohužel se zdá, že naše politická reprezentace v čele s ČSSD a ANO tuto hrozbu nevnímá dostatečně střízlivě a cítí potřebu se přiklonit na jednu ze zúčastněných stran. Zřejmě si neuvědomují, že tímto činem napomáhají rozdmýchávat oheň, který by mohl v brzké budoucnosti zasáhnout celou naši zemi, tento kontinent a dokonce přerůst v další hrůzný globální konflikt.

Jestliže povolíme přejezd cizích vojsk přes naše území, ztratíme tím velký kus své nezávislosti, své svobody a své síly. Staneme se podružným členem evropského společenství, který se nechává zatahovat do nebezpečných vojenských her světových velmocí.

Tento projekt je nutné zastavit dříve, než přeroste v něco ještě nebezpečnějšího. Když se neozveme dnes, tak kdy?

Toto není budoucnost, která by byla prospěšná pro nás jako obyvatele Česka ani jako obyvatele Evropy. Existuje mnoho snah o nalezení mírových řešení nejen konfliktu na Ukrajině a Česká republika má potenciál jít příkladem a ujmout se aktivní role ve snahách o uklidňování mezinárodního napětí, nikoliv přispívat k jeho dalšímu růstu zapojováním se do provokativních vojenských manévrů.

Vyzýváme k vyjádření nesouhlasu s tímto (zatím) dočasným pobytem vojáků cizí mocnosti na našem území. Tentokrát mají zůstat tři dny, příště to mohou být tři týdny a brzy by to mohlo být natrvalo!

Pevně věříme, že jakákoliv forma nenásilného protestu má smysl, jak už se ukázalo mnohokrát v historii (nejen) naší země.

 

“Tanks? No, thanks”

Kampaň na facebooku: www.facebook.com/Tanksnothanks

#tanksnothanks

latest Running SneakersAutres
Zobrazit fotogalerii v detailu článku: 0

Komentáře