Sobota 12. 9. 2015

Praha
Václavské náměstí (u koně), Praha

Galerie: 2 fotografií

Za otevřenou Evropu, proti rasismu a xenofobii

Lidé napříč Evropou organizují ve svých městech solidární akce s uprchlíky a uprchlicemi.

Přidá se i Praha a 12. září se od 14:00 sejdeme v Praze na Václavském náměstí u koně, abychom vyjádřili naši solidarity s lidmi, kteří ve snaze zachránit svůj holý život prchají před válkami, násilím a chudobou. Je načase vystoupit proti smrtícím hranicím, které byly ustaveny v našem jménu.

Na evropských hranicích se objevila obrovská tragédie, od převrácených lodí ve Středomoří po vyvržené tělo malého Aylana na pobřeží Turecka. Této tragédii nemůžeme nadále nečinně přihlížet, nemůžeme nechat umírat tisíce lidí, kteří se snaží pro sebe a své rodiny dosáhnout bezpečný a důstojný život v Evropě.

Nemůžeme nadále mlčet k chování našich politiků a političek, stejně jako médií, kteří tyto muže, ženy a děti označují za hrozbu a přítěž.

Nemůžeme nechat naši vládu zavírat hranice a stavět ploty a zdi, aby za nimi nechali umírat lidi v nouzi. Toto není evropská ani česká tradice, naopak musíme ukázat naši solidaritu a pomoci lidem, kteří to potřebují.

Proto vyzýváme všechny, kteří nejsou lhostejní ke zbytečnému umíraní tisíců lidí, kteří ctí lidská práva a mezinárodní dohody, kteří nesouhlasí s projevy xenofobie a rasismu: přijďte 12. září na Václavské náměstí vyjádřit podporu uprchlíkům a uprchlicím a jednoznačně odmítnout xenofobní projevy.

Také vás prosíme o sdílení této události, aby se nás v sobotu sešlo co nejvíce. #REFUGEESWELCOME

Shromáždění začne na Václavské náměstí proslovy a hudbou, následně se průvodem přes Opletalovu, Růžovou a Senovážnou vydáme na náměstí Míru.

AKCE JE ŘÁDNĚ NAHLÁŠENA. Přidejte se a sdílejte zde: https://www.facebook.com/events/1637108869863272/

Více informací k organizátorům: https://www.facebook.com/protinenavisti

 

Sportswear Designjordan Release Dates

Komentáře

Související