Sobota 16. 5. 2015

Brno
park Lužánky, roh ulice Lidická a Lužánecká

Galerie: 1 fotografií

Nakba 1,4 km — chůze/běh za děti z Gazy

Srdečně vás zveme na akci pořádanou skupinou “Brno for Palestine”, která se koná v sobotu 16. května od 10:00 v parku Lužánky v Brně (roh ulice Lidická a Lužánecká viz mapa) pod názvem Nakba 1,4 km — chůze/běh za děti z Gazy. 

Pozvánka na facebooku, děkujeme za šíření dále.

Více informací: ISM Czech

Trasa: https://goo.gl/maps/PxwW8

Akce se koná za jakéhokoli počasí.

PROGRAM

SNÍDANĚ & BRUNCH
Občerstvení bude se již podávat od 10:15. Arabská káva, arabský chléb, falafel, hummus, baba ghanoush a labné na vás budou čekat na konci závodu ve 12:00.

CHŮZE/BĚH
Chůze začíná v 11:00, běh začíná v 11:20.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Úložný prostor na osobní věci nebude k dispozici. Dovolujeme si vás požádat, abyste nechali své cennosti doma.

PROČ NAKBA 1,4 KM?
Výtěžek z akce je určen na pomoc Komunitnímu programu pro duševní zdraví při UNRWA pro děti trpící duševními traumaty a posttraumatickou stresovou poruchou v důsledku devastující krize z července-srpna 2014 a trvající blokádou. Mnoho z těchto již předtím zranitelných dětí si nyní prožilo tři traumatizující kola násilí, byly svědky smrti, ničení a vyhánění. Předpokládá se, že až 100 % dětí v Gaze vyžaduje okamžité poradenství. Tyto děti potřebují naši pomoc teď, proto je vaše účast velmi důležitá. Ať už se zúčastíte jako sponozor, běžec, chodec nebo budete fandit, moc rádi vás uvidíme!

O NAKBĚ 1,4 KM:
Svou účastí přímo podpoříte program pro duševní zdraví při UNRWA, jehož cílem je poskytnout těmto dětem nezbytné poradenské služby, bezpečné místo k výjadření svých emocí a obav a možnost naučit se se školenými poradci cenným dovednostem, jak zvládat těžké životní situace. Zavažte si tkaničky na svých běžeckých botách, vezměte s sebou přátele, rodinu a domácí mazlíčky a uvidíme se 16. května.

Informace k Nakbě:

PDF v angličtině

The Nakba — Israel’s ‘War  of Independence’  and Palestine’s  catastrophe

Jewish Voice for Peace: Nakba Fact Sheet

Ćlánky v angličtině:

Palestinian Central Bureau of Statistics: Special Statistical Bulletin On the 67th Anniversary of the Palestinian Nakba

IMEU - Nakba

Dokument online:

Al Jazeera: Al-Nakba (čtyřdílný dokumentární film)

latest jordan SneakersNike

Komentáře

Související