Čtvrtek 2. 4. 2015

Celá Česká republika
Humanistické centrum, Sokolská 32

Galerie: 1 fotografií

Žádost za mírové řešení současných konfliktů

Setkání s okamžikem meditace pro hledání inspirace a vnitřní síly.
Žádejme společně z hloubky našich srdcí o mír.

Čtvrtek 2.4. v 18:00 hod.
Humanistické centrum - Sokolská 32, Praha 2 (u metra I.P.Pavlova)
, kontaktní tel.: 604983875

Pro všechny, kteří nejsou z Prahy - nemohou přijít, se můžou připojit na dálku. Text společné žádosti najdete zde:
 

Milí přátelé, jsme dnes tady, abychom společně hledali odpovědi na mnohé obavy, které máme.

Prožíváme těžké časy. Násilí je všude kolem nás a znepokojuje nás směr, kterým se ubírají události. Bojíme se o naši budoucnost, o své blízké a o svět. Znepokojují nás rozhodnutí, která jsou přijímána v naší společnosti a znepokojuje nás násilí, které se rozšiřuje a zasahuje i do našich životů. Nechceme utrpení, násilí a války.

Právě v tomto okamžiku se odehrává mnoho válek a některé z nich velmi blízko nás. Myslíme na lidi, kteří se nachází v místě konfliktu - cítíme jejich přítomnost a zažíváme spojení s nimi. Cítíme a prožíváme to, co znamená, být přímo zasaženi válkou.

Představme si teď, že je v našich silách zastavit nesmyslnost násilí. Představme si, že lidé na celém světě odmítají spolupracovat s vládami a firmami, jež podporují války a zbrojení.

V srdcích lidí se probouzí silná pochybnost, že to, čemu jsme tak dlouho věřili, byla jen manipulace ziskuchtivých! Války, zbrojení a násilí nejsou nezbytnou součástí života!

Představme si, jak postupně čím dál tím víc lidí začíná cítit propojení s ostatními a uvědomuje si, že rozvoj je možný pouze v případě, že je to rozvoj všech a pro všechny.

Žádejme teď v hloubce našich srdcí, aby se národy celého světa rozhodly pro jediné skutečné východisko – pro nenásilí, které dává hodnotu lidskému životu a budoucnost národům.

Intenzivně si přejme, aby lidé našli cestu k usmíření a začali usilovat o mír – začali si představovat, že mír je možný, začali si ho přát a začali pro jeho dosažení dělat rozhodné kroky!

Chceme mír a usilujeme o změnu směru událostí. Žádáme o inspiraci zevnitř, abychom mohli postupovat v našich aktivitách tímto směrem. Žádáme o sílu, kterou potřebujeme. Z hloubky svého srdce žádáme o pomoc a podporu k uskutečnění našich představ.

V tichosti necháme, aby se z našeho nitra projevila síla, moudrost a dobrota, které potřebujeme.

Ponořeni do tohoto proudu dobrých pocitů -  pozitivní energie, naděje a radosti - zdravíme všechny přítomné a ty, kteří se k nám s touto žádostí připojili na dálku.

 

Všichni, kteří se chtějí aktivně podílet na tom, o co zde žádáme (organizovat a koordinovat aktivity) se mohou připojit k této skupině na Facebooku: www.facebook.com/groups/TanksNoThanks/

jordan SneakersSneakers

Komentáře