Sobota 21. 4. 2012

Jevišovka
Kulturní dům Jevišovka

Seminář o aktivním nenásilí

Milí přátelé,
zveme Vás na první společný seminář Světa bez válek a násilí v Jevišovce:

sobota 21. dubna 2012
10.00 - 18.00
Kulturní dům Jevišovka

Seminář je otevřený úplně všem zájemcům, takže pozvánku klidně pošlete dál! Počítá se s účastí více než 50 lidí!

Seminář není organizován formou přednášky, ale formou workshopu - videa, studie materiálů a diskuze, prožitkové hry i plánování možných akcí. Seminář povedou Táňa Bednářová a Jana Jedličková.

S násilím se setkáváme v různých podobách čím dál tím častěji. Často nevíme, jak reagovat, a máme pocit, že my s tím nic nezmůžeme. Věříme, že pro každého z nás by bylo dobré porozumět, co to znamená aktivní nenásilí, jaké existují formy nenásilných řešení a jak je možné čelit násilí, se kterým se stále častěji setkáváme v každodenním životě a to nejen v otázkách společenských, ale i v situacích rodinných a osobních vztahů. Navíc mnoho situací, které se kolem nás dějí, z informací ve zprávách úplně nechápeme a naše názory jsou často hodně zkreslené, takže abychom měli možnost udělat si vlastní názor, chce to i informace z druhé strany - tohle je příležitost!

Seminář začíná v 10.00 ráno (takže sraz už v 9.30) a končí v 18.00 s tím, že potom půjdeme všichni společně na večeři a pro všechny mimojevišovské účastníky bude zajištěno přespání v Jevišovce - takže myšlenka je naplánovat odjezd až na neděli ráno a nechat si čas na příjemný "nenásilný" sobotní večer! :O)

Účast je samozřejmě bezplatná, ale vzhledem k organizaci materiálů, večeře i ubytování je nutné se co nejdříve přihlásit a potvrdit zájem o rezervaci místa na společné večeři a zájem o místo k přespání. Oběd vyřešíme tím, že každý s sebou přinese něco připraveného a dáme z toho dohromady velmi bohatou společnou tabuli.

Potvrzení účasti a dotazy prosím směřujte na Petra Smíška, e-mail pete.smisek@seznam.cz nebo tel. 605 537 126.

Přidejte se k události na Facebooku:

http://www.facebook.com/events/355501514486777/

Buy SneakersNike Shoes

Komentáře