Úterý 13. 3. 2012

Brno
Aula Právnické fakulty MU, Veveří 158

Debata: Íránské bombě je třeba zabránit i útokem?

Organizace Svět bez válek a násilí je oficiálním partnerem debaty s tezí "Íránské bombě je třeba zabránit i útokem?".

Zveme Vás tímto spolu s projektem Masarykovy debaty na diskusi odborníků s protichůdnými názory na jeden z nejobávanějších konfliktů Blízkého východu.

Úterý 13. března v 17:00
Aula Právnické fakulty MU
, Veveří 158, Brno

Pozvánka

Tezi budou obhajovat:

  • Petr Vilímek – Odborný asistent na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií FSS MU. Zaměřuje se především na vývoj zahraniční a bezpečnostní politiky USA a Francie, dále na problematiku jaderných zbraní a kontroly zbrojení a na vývoj bezpečnostní situace a hlavní bezpečnostní problémy v regionu východní Asie.
  • Irena Kalhousová – Hlavní analytička Prague Security Studies Institute. Specializuje se především na Blízký východ a jeho současné konflikty a zahraniční politiku EU a USA. Absolvovala politologii na Hebrejské univerzitě v Jerusalémě a na Pembroke College na univerzitě v Cambridge získala titul Master of Philosophy v Evropských studiích.

Proti tezi vystoupí:

  • Ondřej Ditrych – Výzkumný pracovník v Ústavu mezinárodních vztahů v Praze. Zaměřuje se na zahraniční politiku EU, politiku a konflikty na Kavkaze, transatlantickou bezpečnost a terorismus.
  • Miroslav Tůma- Plukovník ve výslužbě Miroslav Tůma vykonával různé velitelské a štábní funkce, např. v letech 1989–1992 se zúčastnil dvou misí OSN v Angole a Iráku. V současné době spolupracuje s Ústavem mezinárodních vztahů v Praze a Ústavem strategických a obranných studií v Brně. Je autorem knih Jaderné odzbrojení. Utopie, nebo projev politického realismu? a Mírové využívání jaderné energie, nešíření jaderných zbraní a jaderné odzbrojení.

Pozvánka na facebooku:

www.facebook.com/events/206119572822800

Nike shoesWomens Shoes Footwear & Shoes Online

Komentáře

Související